Od czego zależy trwałość perfum i dlaczego na każdym pachną inaczej ???????

Dziś postaramy się poruszyć temat, który od dawna nurtuje naszych Klientów, i o którym już wspominaliśmy jakiś czas temu. Powróćmy tym samym do tematu...Od czego zależy zapach i trwałość perfum? Dlaczego jedne pachną dłużej, a inne krócej? 

I dlaczego „na mojej koleżance pachniały przyprawami, a na mnie śmierdzą ‘kiszonym ogórkiem’?” – to nasze ulubione pytanie :-)...

Dziś postaramy się poruszyć temat, który od zawsze nurtuje naszych Klientów, i o którym już wspominaliśmy jakiś czas temu.... Od czego zależy zapach i trwałość perfum? Dlaczego jedne pachną dłużej, a inne krócej? I dlaczego „na mojej koleżance pachniały przyprawami, a na mnie śmierdzą ‘kiszonym ogórkiem’?” – to nasze ulubione pytanie :-).

 

Wbrew pozorom, na ogólny zapach i trwałość danego produktu wpływ ma wiele czynników:

- jakość perfum

- zawarte we flakonie nuty zapachowe

- oznaczenie na butelce: edp, edt, edc…

- miejsce aplikowania

- sposób aplikowania

- nawet nasza dieta…

Wybór drogich perfum często daje nam poczucie, że kupiliśmy produkt, który będzie na nas długo i mocno pachniał. Tymczasem nie jest to zasadą. Ważny jest dobór zapachu indywidualnie do swojej skóry, zaaplikowanie go nie na papier, a na nadgarstki czy przedramię. Wtedy będziemy mieć gwarancję, jak dane perfumy przyjmuje nasza skóra.

Drugą sprawą jest skład zawartości naszego flakonu. Najlepiej, gdyby olejki eteryczne wykorzystane w kompozycji były pochodzenia naturalnego ;-). Niestety, producenci perfum coraz częściej idą na łatwiznę i drogie naturalne esencje zastępują tańszymi, sztucznymi odpowiednikami, które może i pachną podobnie, ale już nie tak długo i głęboko.

Kolejna sprawa to popularnie nazywane „stężenie olejków”. Chodzi tu o nic innego jak podział na ekstrakt perfum, perfumy, wody perfumowane, toaletowe, kolońskie, mgiełki odświeżające etc.

Podział, w zależności od zawartości olejków zapachowych wygląda mniej więcej tak:

- ekstrakt perfum  44 – 60% (olejków oczywiście J )

- perfumy 15 – 43%

- woda perfumowana (edp) 10 – 20%

- woda toaletowa (edt) 5 – 15%

- woda kolońska (edc) 3 – 8%

Jak łatwo zauważyć, najbardziej trwałe na skórze będą ekstrakty perfum, później perfumy itd... Zazwyczaj tak jest, jednak z naszego doświadczenia wiemy, że ostatecznie i tak wszystko zależy od tego, jak nasza skóra zareaguje na daną kompozycję J

Miejsce i sposób aplikacji jest niezwykle ważny dla tego, aby cieszyć się zapachem przez długi czasJ. Jak już dobierzemy aromat, który nam odpowiada warto aplikować go na dobrze nawilżoną skórę w jej „ciepłych” miejscach – czyli tam, gdzie blisko skóry biegną nam tętnice… Ostatnie doniesienia podpowiadają by aplikować perfumy w okolicach, które są pokryte włosami (np. przedramiona). Tam również zapach powinien dłużej się utrzymywać.

I nasze ulubione pytanie: dlaczego „na mojej koleżance pachniały przyprawami, a na mnie śmierdzą ‘kiszonym ogórkiem’?”  Wszystko zależy od naszego ph skóry, diety, gospodarki hormonalnej, etc…

Dlatego właśnie na każdym z nas perfumy pachną inaczej… I to jest w nich najpiękniejsze J