Czekolada w perfumach

Nietypowe składniki w perfumach.....tym razem na świeczniku czekolada

Gdy za oknem jesienny chłód, do głowy przychodzi nam tylko jedno – gorąca czekolada;). A gdy nie mamy możliwości popijać jej w danej chwili... Otulić nas może czekolada zamknięta w butelce.

Czekolada... afrodyzjak, polepszacz nastroju, hipnotyzuje zapachem...

                                                                                         

Perfum z nutą czekolady jest mnóstwo, każde inne na swój sposób. Przeważnie aromat ziaren kakaowca stosowany jest w perfumach o charakterze orientalnym. Kakao – samo w sobie – ma zapach bardzo gorzki, lekko drzewny (w takiej formie występuje np. w Black Orchid edpToma Forda). Czasem przybiera formę lekko skórzaną, wręcz metaliczną. Innym razem –np. w połączeniu z wanilią, pokazuje swoje pralinowe, słodkie i zmysłowe oblicze.

Najciekawsze zapachy z wyraźną nutą czekolady...
Jean Paul Gaultier, Kokorico–intensywne kakao, które wyczuwalne jest przez cały czas trwania perfum na skórze. Stopniowo łagodnieje, przechodząc z ostrej, gorzkiej formy, w otulającą słodycz.


Valentino Uomo–czekolada podana w towarzystwie skórzanych akordów. Niezwykle pociągający, intensywnie męski zapach. Intryguje i pobudza zmysły.


Emporio Armani Diamonds Men–aromatyczno– drzewna kompozycja, skierowana do młodych i aktywnych mężczyzn. Kakao połączone z pieprzem syczuańskim i wetiwerem dało niezwykłe energetyczną mieszankę.


Mugler Angel– chyba najbardziej znane, damskie perfumy z czekoladą w składzie. Angel jest pełen kontrastów: z jednej strony niewinnie słodki, z drugiej elegancki i zmysłowy. Genialnie skomponowane perfumy mające rzesze fanek na całym świecie. Są jak kobiety – z jednej strony anioł, z drugiej....


Tom Ford Black Orchid–wspomniana wcześniej czekolada w swojej „suchej” postaci. Doskonale dobrane i połączone składniki stworzyły perfumy idealne dla silnych i zdecydowanych kobiet.


Nina Ricci Nina – nietypowe, niesztampowe, niezwykłe. Czekolada i zielone jabłko – takiej gry na skórze nie sposób opisać. Zapach zmysłowy i energetyczny jednocześnie.


Lancome Tresor La Nuit - niezwykle kobiece, otulające aromatem pralin, zamknięte w pięknym flakonie. Kompozycja doskonała na jesienne chłody.