Istota zapachu perfum

Zapach tych samych perfum na różnych osobach, to nie zawsze to samo… Można pachnieć delikatnie, można pachnieć bez granic…
Ludzie różnią się od siebie wyglądem, charakterem, zainteresowaniami i jeszcze pod wieloma innymi względami. Każdy jednak ma potrzebę bycia zauważalnym i wyjątkowym. Chcemy dbać o siebie, chcemy być piękni i najlepiej wiecznie młodzi. Chcemy też pięknie pachnieć!

Jednak równowaga kwasowo-zasadowa skóry u każdego człowieka nieco się różni. Dodatkowo dochodzi jeszcze sprawa diety, gospodarki hormonalnej i nawet typu skóry. Wszystkie te czynniki wpływają na zapach naszego ciała oraz na to jak wybrane perfumy pachną na skórze.

Jednym z czynników dominujących, mających wpływ na to jak będziemy odczuwać zapach perfum na sobie, jest PH naszej skóry. Idealne PH jest zasadowe, ale stres i złe odżywianie, w tym uboga dieta, mogą zaburzyć równowagę kwasowo-zasadową. W takim przypadku odczyn PH staje się bardziej kwaśny, co z kolei ma wpływ na rozwijanie i utrzymywanie się zapachu perfum na skórze.

Typ skóry również ma znaczenie. W jaki sposób perfumy na nas pachną? Osoby ze skórą ze skłonnością do przetłuszczania się będą bardziej intensywnie pachnieć. I odwrotnie, te osoby, które posiadają delikatną skórę, bez skłonności do nadmiernego pocenia, będą pachnieć subtelniej.

Dieta osoby używającej perfum ma duże znaczenie i wpływa na to jak pachną perfumy i ile czasu utrzymają się na skórze. Jeśli używając perfum jesteś na diecie wysoko-tłuszczowej, dodatkowo potrawy będą pikantne, zapach perfum też będzie bardziej intensywny. Dodatkowo drastyczna zmiana diety może zmienić naszą chemię skóry, powodując, że nagle perfumy będą inaczej na nas pachnieć.

Skoro chcemy pięknie pachnieć, to z wiedzą, którą właśnie zdobyliśmy, będziemy mogli uważniej przyjrzeć się niektórym innym, bądź nowym perfumom, które pojawiają się co chwila na rynku. Zdarzyć się może, że wybierzemy zupełnie inny zapach od tego, którego używaliśmy latami, który nagle zaczął inaczej pachnieć…