Jak prawidłowo stosować perfumy?

Ukochane perfumy możemy aplikować kilkoma różnymi sposobami w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Zapach może być odczuwany intensywniej lub delikatniej…
Zapachy występują w wersji wód kolońskich, wód toaletowych, wód perfumowanych, potocznie zwanych na naszym rynku perfumami oraz czystych perfum. Od rodzaju wody zależy jej trwałość i intensywność, ale aplikacja nie pozostaje bez znaczenia..

Można zatem rozpylać je przy punktach wyczuwalnego tętna. Są to obszary na naszej skórze, gdzie przepływ krwi jest najsilniejszy i skóra jest najcieplejsza, czyli nadgarstki, miejsca za uszami, dekolt, szyja, miejsca pod kolanami i wewnątrz łokci. Ciepło naszego ciała sprzyja promieniowaniu naszego ulubionego zapachu perfum. Jakiekolwiek miejsce na naszym ciele, które ma temperaturę wyższą od naszej przeciętnej sprawi, że zapach będzie utrzymywał się dłużej i będzie bardziej wyczuwalny.

Należy jednak pamiętać, by nigdy nie pocierać nadgarstków po aplikacji zapachu na nich. Dlaczego? Ponieważ pocierając nadgarstki miażdżymy cząsteczki zapachowe w składzie perfum i rujnujemy już na samym początku zapach perfum.

Jeśli zaś mamy wrażliwą skórę, doskonałą metodą jest rozpylanie perfum na włosach, ubraniu czy szalu, którym można się otulić. Jednak trzeba pamiętać, że delikatne materiały są zbyt wrażliwe na skład perfum, co może spowodować nieodwracalne uszkodzenia, np. jedwab może wypłowieć albo zniszczyć się.

Można też rozpylić perfumy w powietrze i wejść w utworzoną mgiełkę naszego ulubionego zapachu. To jest metoda, która pozwala nam otulić się zapachem, który mógłby zdawać się przy tradycyjnej aplikacji zbyt przytłaczający.

Dla trwałego efektu, zapach perfum powinien być rozprowadzony na całym ciele. Pamiętajmy, że zapachy rozwijają się, mają swoją indywidualną siłę woni. Na ciele stworzy się więc pewien fundament wspomnianej woni, który pozostaje na skórze i dawać będzie przyjemne odczucia zarówno noszącemu zapach, jak i otaczającym nas ludziom.