Jak przechowywać perfumy ?

Czy wiesz w jaki sposób przechowywać swoje pachnące skarby ?
Dziś pragniemy poruszyć ważny temat, jakim jest przechowywanie Waszych ulubionych zapachów.

Sprawa wydaje się prosta, jest jednak kilka podstawowych zasad, do których warto się stosować, by perfumy zachowały swoje wartości i walory zapachowe.

Co zatem jest istotne?

Temperatura:

To ona stanowi największe zagrożenie dla świeżości perfum. Zarówno ta zbyt wysoka, jak i zbyt niska. Gdy dołączymy do tego dużą wilgotność w pomieszczeniu, możemy być prawie pewni, że nasze perfumy źle to zniosą.

Optymalna temperatura do ich przechowywania oscyluje około 20 - 22°C. Dodatkowo warto znaleźć w domu miejsce z dala od promieni słonecznych– to kolejny wróg zawartości flakonów.

Światło:

Każde światło ma zły wpływ na perfumy – bez względu na to, czy mamy do czynienia ze światłem dziennym, czy sztucznym oświetleniem. Ekspozycja, zwłaszcza stała, zwiększa ryzyko szybszego zepsucia się perfum. Dlatego dobrze im znaleźć zacienione miejsce, z dala od okien.

Powietrze:

Prawie wszystkie perfumy posiadają atomizery, które nie bez powodu są tak zamontowane, by uniemożliwić dostęp powietrza do wnętrza flakonu. Wtedy bowiem zapach dłużej zachowuje swoją świeżość.

Pamiętajmy jednak, że są marki, które produkują perfumy w bardziej oryginalnych formach: w pomadzie czy z kolbką. Wtedy najważniejszą zasadą jest unikanie bezpośredniego kontaktu ze skórą, by nie przenosić bakterii do wnętrza flakonu. I oczywiście zawsze szczelnie je zamykać po użyciu. Natomiast dobrym rozwiązaniem dla flakonów w tzw. wersji splash jest przelewanie kompozycji raz na jakiś czas do mniejszej fiolki z atomizerem – dzięki temu znacznie ograniczymy dostęp powietrza do wnętrza butelki.

Jak zatem przechowywać perfumy bezpiecznie i bez zwiększonego ryzyka ich zepsucia?

Doskonale wiemy, że część buteleczek to małe dzieła sztuki i chcemy zachwycać się nie tylko ich zawartością. Jednak by dłużej cieszyć się cudownym aromatem – najlepiej ograniczyć dostęp wszystkich negatywnych czynników. Doskonałym rozwiązaniem jest trzymanie swoich skarbów w oryginalnym kartoniku, w szafie lub szufladzie. Tam powinny być bezpieczne.