Perfumy a osobowość

Perfumy to skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria...

„Perfumy to wykończenie elegancji. Szczegół, który subtelnie podkreśla wygląd. Niewidzialny dodatek, który uwydatnia osobowość …..” Gianni Versace

Chyba nie można się nie zgodzić z powyższym stwierdzeniem włoskiego prekursora mody jakim był Gianni Versace. My zgadzamy się, iż perfumy to jedyny w swoim rodzaju dodatek do Nas, do naszego ubioru, stylu, charakteru. Czy w ten właśnie sposób dobieracie perfumy?

Codziennie w naszej perfumerii pomagamy Klientom dobrać odpowiedni zapach. Staramy się tak dopasować perfumy, aby w pachnący sposób zaakcentować czyjąś delikatność, odwagę czy styl ubierania się.

Ważne w tym wszystkim jest wiele cech, jak już wspominaliśmy podstawową cechą jest nasza osobowość – to oczywiste... ale również nasz styl życia, stan emocjonalny czy okazja, na którą będziemy używać szukanego zapachu. Istotne jest również to, czy perfumy mają nas ożywić, pobudzić i dodać nam wigoru, czy może chcemy złagodzić silną osobowość i dodać sobie zapachem, subtelności i delikatności.

null

Postaramy się krótko przedstawić najważniejsze kwestie:

By podkreślić swoją łagodność czy uczuciowość wybieraj perfumy zwiewne i otulające, z aromatem kwiatów polnych, bergamotki czy owoców. Jeśli jednak łagodne nuty do Ciebie nie przemawiają i jesteś zwolennikiem intensywnych kompozycji, możesz wtedy zagrać ilością użytych perfum. Wystarczy zaaplikować niewielką ilość tak, aby nie przytłaczać otoczenia, a jednocześnie czuć ulubiony zapach.

Dla osób nieśmiałych z natury i zamkniętych w sobie nie ma niestety recepty na doskonały aromat. Najlepiej jest poszukać takich składników, które dobrze wpływają na samopoczucie, przyjemnie się kojarzą... i najlepiej, jak działają lekko pobudzająco, dzięki czemu dodadzą energii, np. cytrusy, osmantus czy nuty wodne. Istnieją też takie zapachy, które dzięki dobrze dobranym i zbilansowanym składnikom działają energetyzująco i poprawiają nastrój, a tym samym mogą pomóc w budowaniu pewności siebie.

W naszym zespole zawsze staramy się pomóc w doborze perfum w zależności od potrzeb i wymagań naszych Klientów. Z chęcią dzielimy się doświadczeniem i spostrzeżeniami, które zbieramy każdego dnia. I do każdego z naszych Klientów zawsze podchodzimy indywidualnie: najważniejsze jest, by wyszedł od nas z zapachem dokładnie takim, jakiego szukał. Bo perfumy to coś więcej, niż dodatek do mody. One dopełniają całości, są swoistą „kropką nad i”.

A czy są momenty, kiedy jesteśmy ubrani tylko w perfumy?

Z pewnością tak, jednak na co dzień perfumy uzupełniają nasz wizerunek, pomagają w pachnący sposób przekazać światu nasz stan ducha, nasze samopoczucie, to co nas w danej chwili wypełnia.

Sztuka perfumeryjna jest bardzo dynamiczna, na każdym kroku inspiruje i zachęca do eksperymentowania. I trzeba pamiętać, że podczas takich niepozornych eksperymentów często odnajdujemy swój ulubiony, najpiękniejszy ”signature scent”. I często pozostaje on naszym pachnącym podpisem rozpoznawanym przez najbliższe otoczenie, kojarzonym tylko z Nami.