Twoja skóra vs klimatyzacja

Jak chronić skórę przed nadmiernym przesuszeniem? Zapraszamy do przeczytania naszego krótkiego artykułu...
Od momentu, kiedy do naszej codzienności wkroczyła klimatyzacja, coraz więcej kobiet, jak również mężczyzn, zaczęło zastanawiać się, jaki wpływ na nasz organizm ma suche powietrze, które dostarczają nam m.in. klimatyzatory. Towarzyszą nam coraz częściej – w pracy, na zakupach w galerii handlowej, hipermarkecie, czy podczas jazdy samochodem.
Klimatyzatory są wszędzie! - to jest fakt i są nieodłącznym elementem naszej codzienności. I choć podczas upałów, które z roku na rok są coraz większe, jesteśmy wdzięczni za ich chłód. Nasza cera niestety to odczuwa ☹.
Powietrze podczas korzystania z klimatyzacji bardzo się wysusza, a wraz z nim drastycznie odwadnia się nasza skóra.
Wiele z nas myli oznaki przesuszenia skóry z alergią lub wrażliwością, bo symptomy są bardzo podobne. Możemy jednak temu zapobiec...
I pamiętajcie: przesuszona skóra nie jest ani ładna, ani zdrowa!
Co zrobić, jeśli klimatyzacja często towarzyszy nam w ciągu dnia?
Pamiętać o codziennym, dokładnym oczyszczaniu i nawilżaniu! Codzienna pielęgnacja skóry twarzy i ciała to podstawa, jeśli chcemy na długo zachować zdrowy i ładny wygląd. Jest wiele kosmetyków, które nam w tym pomogą. Pamiętajcie jednak, że każdy rodzaj cery wymaga innych składników. Cera tłusta lubi algi i wyciągi np. z lukrecji; cera sucha będzie wdzięczna za olejki, np. jojoba, czy olejek migdałowy. I każda podziękuje za kwas hialuronowy, bo ten sprawia, że skóra nie traci wody – jest swojego rodzaju tarczą ochronną, która zatrzyma cenne składniki w głębi skóry.
Wybór specyfików jest bardzo szeroki: kremy, serum, balsamy – bo nawilżamy nie tylko skórę twarzy, ale i ciała. Dobrym wyjściem są też maseczki nawilżające.
Kremy – wybór jest bardzo szeroki, jednak tu pamiętajmy o dobraniu odpowiednio do rodzaju cery!
Serum – jest niczym dodatkowy zastrzyk wody dla skóry. Każda – bez względu na wiek – po odpowiednim serum będzie promienna i świetlista. (Serum zawsze stosujemy pod krem!)
Maseczki nawilżające – doskonałe wyjście w przypadku nagłej sytuacji (mocne przesuszenie, silne symptomy odwodnienia skóry).
Do ciała stosujmy kremy, balsamy i masła – tu możemy kierować się konsystencją.
I do znudzenia będziemy to powtarzać – nawilżajmy skórę również od wewnątrz! Zachęcamy do picia wody, doskonale wspomoże działanie każdej pielęgnacji.