W poszukiwaniu swoich perfum

Perfumy po zaaplikowaniu często towarzyszą nam przez cały dzień. Dlatego ważne jest, aby ich zapach nam odpowiadał, podkreślając jednocześnie nasz charakter oraz temperament. Odpowiednio dobrane perfumy potrafią poprawić nastrój, a nawet stanowić zastrzyk pozytywnej energii. Źle dobrany zapach może natomiast powodować rozdrażnienie i złe samopoczucie. Zatem jak wybrać pasujące do nas perfumy?

Przede wszystkim nie powinniśmy ich kupować pod wpływem impulsu – lepiej poświęcić więcej czasu na podjęcie decyzji, niż potem się męczyć. Należy także zdać sobie sprawę, że jednego dnia nos człowieka jest w stanie ocenić obiektywnie zaledwie 3 zapachy. Dlatego dobrym sposobem jest stosowanie próbek perfum – jesteśmy wtedy w stanie ocenić, czy w miarę ulatniania się testowanych perfum ich zapach cały czas nam odpowiada.

Często przy zakupach sugerujemy się tym jak pachną konkretne perfumy na znajomych zapominając, że każdy człowiek ma inny rodzaj skóry. Oznacza to bowiem, że na każdym ten sam rodzaj zapachu może pachnieć inaczej. Nie należy również sugerować się jedynie zapachem blottera (pasek papieru), korka, czy też szyjki flakonu. Najlepiej decyzję o ewentualnym zakupie podejmować po zaaplikowaniu kosmetyku na własne nadgarstki.

Na początku poczujemy tzw. nutę głowy, za jakiś czas nutę serca, a dopiero potem nutę bazową. Jeśli ulatniający się zapach cały czas nam odpowiada, warto za kilka dni znowu wybrać się do perfumerii i ponownie przetestować upatrzone perfumy. Dzięki temu możemy mieć pewność, że zakup będzie trafiony.