Czekolada w perfumach

Pachnące porady
5 maja 2019

Nietypowe składniki w perfumach…..tym razem na świeczniku czekolada

Gdy za oknem jesienny chłód, do głowy przychodzi nam tylko jedno – gorąca czekolada;). A gdy nie mamy możliwości popijać jej w danej chwili… Otulić nas może czekolada zamknięta w butelce.

Czekolada… afrodyzjak, polepszacz nastroju, hipnotyzuje zapachem…

Perfum z nutą czekolady jest mnóstwo, każde inne na swój sposób. Przeważnie aromat ziaren kakaowca stosowany jest w perfumach o charakterze orientalnym. Kakao – samo w sobie – ma zapach bardzo gorzki, lekko drzewny (w takiej formie występuje np. w Black Orchid edpToma Forda). Czasem przybiera formę lekko skórzaną, wręcz metaliczną. Innym razem –np. w połączeniu z wanilią, pokazuje swoje pralinowe, słodkie i zmysłowe oblicze.

Najciekawsze zapachy z wyraźną nutą czekolady…
Jean Paul Gaultier, Kokorico–intensywne kakao, które wyczuwalne jest przez cały czas trwania perfum na skórze. Stopniowo łagodnieje, przechodząc z ostrej, gorzkiej formy, w otulającą słodycz.

Valentino Uomo–czekolada podana w towarzystwie skórzanych akordów. Niezwykle pociągający, intensywnie męski zapach. Intryguje i pobudza zmysły.

Emporio Armani Diamonds Men–aromatyczno– drzewna kompozycja, skierowana do młodych i aktywnych mężczyzn. Kakao połączone z pieprzem syczuańskim i wetiwerem dało niezwykłe energetyczną mieszankę.

Mugler Angel– chyba najbardziej znane, damskie perfumy z czekoladą w składzie. Angel jest pełen kontrastów: z jednej strony niewinnie słodki, z drugiej elegancki i zmysłowy. Genialnie skomponowane perfumy mające rzesze fanek na całym świecie. Są jak kobiety – z jednej strony anioł, z drugiej….

Tom Ford Black Orchid–wspomniana wcześniej czekolada w swojej „suchej” postaci. Doskonale dobrane i połączone składniki stworzyły perfumy idealne dla silnych i zdecydowanych kobiet.

Nina Ricci Nina – nietypowe, niesztampowe, niezwykłe. Czekolada i zielone jabłko – takiej gry na skórze nie sposób opisać. Zapach zmysłowy i energetyczny jednocześnie.

Lancome Tresor La Nuit – niezwykle kobiece, otulające aromatem pralin, zamknięte w pięknym flakonie. Kompozycja doskonała na jesienne chłody.


Zostaw
Komentarz

mogą cie także
Zainteresować
Perfumowy aperitif
15 maja 2019
Brandy, koniak, whiskey, burbon....
Czytaj dalej
Migdałowy szał
5 maja 2019
Nie od dziś wiadomo, że każdy czasami lubi pomarzyć o niebieskich migdałach ;)
Czytaj dalej
#alenajpierw
Instagram