Tom Ford największy prowokator w świecie mody

Pachnące porady
5 maja 2019

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych projektantów mody, człowiek orkiestra…

Aby uczcić obchodzone kilka dni temu 57 urodziny jednego z największych i najbardziej kontrowersyjnych projektantów świata mody, człowieka – orkiestry: Toma Forda, postanowiliśmy przybliżyć Wam nieco jego historię. Ma on przecież w swoim portfolio wiele doskonałych zapachów, wśród których każdy z Was z pewnością znajdzie idealną propozycję dla siebie.

Tom Ford urodził się 27 sierpnia 1961 roku w Austin, w stanie Teksas. Od najmłodszych lat otaczany był najlepszymi światowymi markami, które uwielbiała jego matka i babcia. Już jako młody chłopiec miał wpajaną miłość do pięknych rzeczy (pierwsze buty od Gucci dostał od matki w wieku 12 lat!). Od dziecka również interesowała go sztuka – przede wszystkim aranżacja wnętrz, malarstwo. Zapewne dlatego w wieku 17 lat wyjechał do Nowego Jorku, by zacząć studia na New York University na kierunku historii sztuki. Szybko jednak porzucił naukę i zaczął grywać w reklamach, by zarobić na utrzymanie i hulaszcze życie w nocnych klubach – upodobał sobie zwłaszcza modne wówczas Studio 54, gdzie na każdym kroku jego oczom ukazywał się przepych, bogactwo wzorów, kolorów i wszyscy ludzie, którzy wówczas liczyli się w biznesie i świecie mody. To tam zrozumiał, że jego powołaniem jest projektowanie ubrań.

Pracując u boku Cathy Hardwick uczył się od podstaw krawiectwa, podglądał nawet szwy w lokalnym domu towarowym, wywracając ubrania na lewą stronę. Tom Ford znany jest bowiem w świecie mody z niebywałego dbania o najdrobniejsze szczegóły swoich kolekcji – dotyczy to również tworzenia zapachów, nad którymi pracował.

W 1994 roku został dyrektorem kreatywnym marki Gucci, gdzie przez 10 lat piastowania tego stanowiska wyciągnął markę z zawodowego dna na absolutny szczyt. W tym czasie do Gucci Group dzięki Fordowi dołączyły kolejne światowe marki: Yves Saint Laurent, Bottega Veneta czy Balenciaga. To doskonały okres w życiu projektanta – czego by wtedy nie dotknął, zamienił w złoto.

Sukces Gucciego przyciągnął zainteresowanie największych potentatów branży, którzy nie mieli zamiaru być tylko cichymi partnerami. Dla Forda, który lubi wszystko mieć pod kontrolą, taka sytuacja była nie do zaakceptowania – dlatego odszedł od Gucci i rozpoczął działania na własną rękę – stworzył markę sygnowaną swoim nazwiskiem.

Wszystkie jego kolekcje, a rozpoczął od projektowania męskich ubrań i okularów, zmieniły świat mody nie do poznania. Bo Tom Ford słynie z tego, że wszystko, co wyjdzie spod jego ręki ma być doskonałe: materiały, krój, forma czy wykończenie. Mówiąc krótko: każdy, kto nosi jego projekty, ma wyglądać i czuć się idealnie.

Na wzmiankę zasługuje również fakt, że Tom Ford doskonale radzi sobie w branży filmowej. W 2009 roku nakręcił swój debiutancki film „Samotny mężczyzna”, który otrzymał sześć nominacji, z tego zdobył dwie wygrane. Jego kolejna produkcja: „Zwierzęta Nocy” otrzymała Nagrodę Jury na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji w 2016 roku.

W tej chwili, a minęło od powstania marki już 14 lat, Tom Ford nieodmiennie kojarzy się z luksusem i nienagannym stylem. Jego projekty (zarówno ubrania, okulary, jak i zapachy) noszą największe gwiazdy Hollywood: Daniel Craig, Gwyneth Paltrow, Johnny Depp czy Julianne Moore.

Trzeba przyznać: „złoty chłopak świata mody” doskonale wie co i jak ze sobą połączyć, by wyszło z tego doskonałe dzieło. Sam Tom Ford w modzie szczególnie ceni perfumy. Jak twierdzi: „Czasem zapach jest ważniejszy niż ubranie”.

My możemy temu stwierdzeniu z radością przyklasnąć i zaprosić do zapoznania z szeroką gamą doskonałych dzieł sztuki perfumeryjnej sygnowanych jego nazwiskiem.

Wśród nich znajdziecie perełki takie jak:

Fleur de Chine – egzotyczna podróż po zakątkach Dalekiego Wschodu, gdzie przy akompaniamencie bergamotki i klementynki, pierwsze skrzypce grają aromaty bujnych, świeżych kwiatów. Zmysłowej ekstrawagancji nadają akcenty wszechobecnej herbaty i ciepłej ambry.

Oud Fleur – cała opowieść wije się wokół różanej mozaiki, którą tworzą odmiany Absolutu Róży Marokańskiej, Róży Bułgarskiej i Absolutu Róży Tureckiej. Tłem jest wspomniane wcześniej drewno agarowe z delikatnie wyczuwalną nutą paczuli i drzewem sandałowym. Oud Fleur to intensywny zapach zarezerwowany dla silnych osobowości.

Santal Blush – delikatnie kwiatowa kompozycja, która jednocześnie posiada orientalny, drzewno – korzenny charakter. Balsamiczne drzewo sandałowe, odurzający aromat świeżych kwiatów i przyprawy dalekiego Wschodu to przepis na doskonały zapach, który sprawdzi się o każdej porze dnia i roku.

Black Orchid – tajemniczy, zmysłowy i luksusowy zapach, który skrywa w sobie niezwykle unikatową woń czarnej orchidei. Dedykowany eleganckim, wyrafinowanym kobietom, które lubią intensywne i oryginalne kompozycje.

Z okazji urodzin Tomowi Fordowi życzymy kolejnych sukcesów i kreacji następnych doskonałych perfum.
Czekamy z niecierpliwością !


Zostaw
Komentarz

mogą cie także
Zainteresować
Perfumowy aperitif
15 maja 2019
Brandy, koniak, whiskey, burbon....
Czytaj dalej
Migdałowy szał
5 maja 2019
Nie od dziś wiadomo, że każdy czasami lubi pomarzyć o niebieskich migdałach ;)
Czytaj dalej
#alenajpierw
Instagram